Topic: Hladilnik procesorja

Nekje sem zasledil da lahko z Zalman 9700NT hladilnikom, procesor E8500 naviješ do 4,32GHz (iz 3,16). Zelo je hvaljen tudi ker je tih itd. Poznate še kak drug dober cpu hladilnik ki ga priporočate (predvsem za e8400 in e8500)???
LP!

Re: Hladilnik procesorja

Nabavi si kompresorsko hlajenje s suhim ledom pa ga boš spravo na 5GHz smile Drugače pa sem tudi jaz slišal da tale Zalman baje niti ni tak švoh

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Hladilnik procesorja

Ka pa si mislite o Akasa AK-925 Revo?? Bojda tut kr dober pa tih, pozna kdo še kaj dobrega??

Re: Hladilnik procesorja

Js ti vodno hlajenje odsvetujem. Lahko ti kaj popusti in ti cela tekočina stoči in boš bek vrgo 1000-2000€ nwm kok boš dav za comp. Nevem no jas nebi tvegu...raje 10 ventilatorjev...:P

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Hladilnik procesorja

Tudi jaz nočem tvegati z vodnim hlajenje.. enostavno raje zaupam zraku kot pa vodi v mojem sistemu smile

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Hladilnik procesorja

Glava me boli ko berem take komentarje.
Priključki so dovolj trdni da nebo popustilo nič, slpoh če daš malo več denarja in kupiš vodno hlajenje od eddya.
Na vsake tolko časa ga vzameš narazn očistiš vse, sestaviš nazaj in špila, tiho in hladno.
Pa tudi če se ti kaj polije no big deal. Komp se ti izklopi, tekočina za vodno hlajenje pa ne prevaja elektrike, za info. potegnil sem cev iz vodnega bloka na procesorju, polila se je cela grafična, še danes dela kot takrat, brez kakega pregrevanja oz. bilo česa drugega.
Z 10 ventilatorji pa ne dosežeš nič, zrak se bo še bolj mešal, enega spredaj enega zadaj, vsakega v svojo smer.. ni to vse da samo namečeš..

Re: Hladilnik procesorja

Pa sj sploh nisn nič govoril o vodnem hlajenju v tej temi?!?!?! Trenutno bom hladil na zrak ker mi je VH predrago. Ko bom čez kako leto nabavu Nehalema novo matično in šol v SLI bom verjetno vzel tut vodno hlajenje in šele takrat se bom zanimal če je to pametno al ne in kero naj kupim. Drugač pa se strinjam s tabo 51M3K. Trenutno iščem čim bol poceni reštev zračnega hlajenja za CPU. Še linka od Akasa Revo in Zalman 9700NT:
http://www.driverheaven.net/reviews/Aka … /index.php
http://www.coolpc.com.au/catalog/produc … ts_id=1383
Zalman je sicer mal držji sam se mi zdi da je tut bolši. Predlaga kdo še kakega??

8 (edited by sweaman 2008-07-03 18:05:05)

Re: Hladilnik procesorja

mej kšno pasivno zadevo:
https://www.cool-pc.org/productdetail.p … 4972f5d96e
čeprov zraven dobiš super vent z 11dB big_smile pa si lepo naštimaš na stikalo in pač priklopiš ko se ti zdi temperatura prevelika. tole zlo super zadeva

edit:
na strani ni nikjer definirano če je vent gor 0.o . . . so pa specifikacije ventilatorja...to bi se blo treba pozanimat

Re: Hladilnik procesorja

Vodno hlajenje, če si kupiš, si moreš kupit dobro vodno hlajenje. Mi pa noben nebo reko, da je z zrakom večje tveganje kot pa z vodnim hlajenjem!

In če imaš 10ventilatorjev v kišti in so postavljeni tako kot morajo biti oz. po izračunih, da narediš 1A prepih v kišti, se lahko vsako vodno skrije

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: Hladilnik procesorja

No da še jaz malce pokomentiram zadevo. Zdaj da 10 ventilatorjev lahko hladi kišto kot vodno hlajenje hmm... sem malce skeptičen ampak ne bom rekel da ni možno. Glede vodnega hlajenja pa sicer bi naj v sistem nalil destilirano vodo če se ne motim. In koliko je meni znano destilirana voda zelo slabo prevaja in osebno mislim da če imaš kvalitetno narejeno in če se pozanimaš kako in kaj z vzdrževanjem nebi smelo biti problema. Samo koliko vem bi naj dal tudi 10% antifriza notri al se motim? Tako da zdaj kako ta mešanica prevaja pa nimam pojma. Tudi sam bi se odločil za vodno hlajenje ampak je cenovno gledano to dragi šport tako da bom po vsej verjetnosti ostal na ventilatorjih. Pa še finta je v tem da ko nadgrajuješ sistem (grafa, CPU) je vedno treba zamenjati vodne bloke kateri pa glede na ceno ventilatorjev stanejo kar nekaj več wink

11 (edited by loleq? 2008-07-05 19:58:19)

Re: Hladilnik procesorja

HALLO!!!!!!!!!ne menim se o vodnih hlajenjih lahk pa ker ufne novo temo, pa bomo tam mal razglablal. Če pa že morem dat komentar, se mi zdi da 10 ventilatorjev ne mre pokosit enga pravega vodnega hlajenja. Konc koncev z ventilatorji pa če jih maš 500 ne morš spravit temperature CPUja pod sobno temperaturo oz niti za 5°C višjo. Z bolšim vodnim hlajenjem lahk temperaturo zbiješ krepko pod sobno, glde politja pa se osebno sploh ne bojim, res pa je da se za zrak še manj, zj me pa zanima zračno hlajenje prsim no! smile
LP
Neki sem se še spomnu PROSIM ne mi več devat predlogov o pasivnem hlajenju ker je BEDA!!! že res da je tiho sam hladdi pa za en K????

Re: Hladilnik procesorja

Ja sorry da ti smetimo temo, no pa glede coolerja za E8xxx procesorje jaz imam Thermalright ultra 120 extreme in moram reči da sem zelo zadovoljen z njim. Pa tudi po drugih tujih forumih opažam da je ta cooler zelo priljubljen med ljudmi kateri radi navijajo wink

Re: Hladilnik procesorja

ej verjem da ne hladi za en K.. moj proc ma na sonic towerju 39°C brez da bi meu vent gor. samo zravn je exhaust pa napajalc pa spredi intake fan.
pač prevetreno ohišje in zadeva čist uredu hladi. čez noč pa vse vente ugasnem (sam napajalc vleče) in temperatura ne gre čez 46°C.
če pa hočeš met neko fejst glasno zadevo pa kr have fun

14 (edited by 51M3K 2008-07-06 15:24:49)

Re: Hladilnik procesorja

Thermalright ultra 120 extreme je super zračno hlajenje, eno izmed boljših, zraven se kosajo še hladilniki podjetja Schyte. Verjetno najbolj znan je bil Infinity ki je isto dober kot Thermalright, vendar je dosti večji.
Še ena stvar samo za vodno hlajenje, loleq prav si povedal, niti 10 vent. ne more nadomestiti vodnega hlajenja pa če so izčrauni totalno v 0 narejeni. Prav si povedal tudi da se uporablja destilirana voda, kateri se primeša antifriz. (Pri navadni vodi se po ceveh naredijo alge).
Sweaman kakor za koga, meni je vodno hlajenje brez prižganih vent. na 1ghz navitju delalo na 35°.. (Vodno hlajenje) Pri polni moči in obremenitvi mi temp pri tem navitju ni šla čez 40. (Testirano z Orthosom).

In če pogledate malo svoje temp. in če kdo razmišlja o vodnem priporočam.
Mogoče samo še en stari screen: (1ghz navitje, idle)

http://shrani.si/thumbs/24713h87.jpg

Take temp. ko si omenil sweaman sem imel pa tukaj:

http://shrani.si/thumbs/img1594sma13yhj.jpg

Zaj pa jaz zaključim z vodnim v tej temi. smile

Edit: Da še dodam:

Najbolj se ti splača nakup: Klik

Vendar pazi, izdelka NI na zalogi, če ga boš kupoval raje prvo kontaktiraj prodajalce, ker ga je zadnje čase precej težko dobit.

Re: Hladilnik procesorja

Thermalright Ultra-120 eXtreme je pasivno hlajenje al dobiš zravn še ventilatorje?? mene ne noti če je stvar pod 20dB in oba hladilnika ki sem ju omenjal sta zelo tiha. Gledal sem nek test kjer so meli dva obična dava pasivna in dva neka čist huda vodna Zalmanova pa Thermaltakeova hlajenja in od vseh je najnišjo temperaturo držal Revo dost najslabšo (včas 15°C višjo pa oba pasivna še posebej Scythe Orchi) Pasivna sta pa bla merjena brez ventilatorjev sam so napisal da je tud z ventilatorjem slabš in zato nism preveč za pasivne zadeve. Zanima me kolk ventilatorjev mate na ohišju razn za CPU in GPU??

Re: Hladilnik procesorja

js spredi 120mm, zadi 120mm pa na stranici 250mm, pa mam cist dobr pretok zraka.
Lp

ASUS P5E|Intel Core2Duo E8400 @ 3.6GHz|Mushkin DDR2 4GB KIT|XFX 8800GTS 512|WD500GB|LC Power 700W

Re: Hladilnik procesorja

Kero ohišje maš da maš 250 ob stranici??

Re: Hladilnik procesorja

jaz imam to ohišje http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=38807 in moram reči da je vredno svojega denarja je zelo veliko dosta prostora v ohišju in dober pretok zraka tako da toplo priporočam to ohišje smile

19 (edited by sweaman 2008-07-06 20:17:13)

Re: Hladilnik procesorja

@simek: jaz imam take temp. s tem da v ohišju laufata 2 venta + napjalc...
sicr pa ta link k si dau za nakup je podobna cena kot tist moj ki sem ga dal. s tem da je v mojem primeru večji

Re: Hladilnik procesorja

ohišje mam pa chakro enermaxa

ASUS P5E|Intel Core2Duo E8400 @ 3.6GHz|Mushkin DDR2 4GB KIT|XFX 8800GTS 512|WD500GB|LC Power 700W

Re: Hladilnik procesorja

rambo wrote:

jaz imam to ohišje http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=38807 in moram reči da je vredno svojega denarja je zelo veliko dosta prostora v ohišju in dober pretok zraka tako da toplo priporočam to ohišje smile

Amm...na malcom.si pise da je ob strani 230mm centilator ne 250... tongue

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: Hladilnik procesorja

Pr chakri mi ni všeč ko zgori spredn del gleda ven