Topic: nakup računalnika za prb. 1200€

No pred kratkim sem pisal o nakupu za 2000€ ampak zdaj sem se spomnu neki mal čudnga, povejte če se vam zdi ok!?!
Na začetku bi nabavu en komp za 1200€, ki bi mel odlično grafo napajalnik ohišje trdi disk tipkovnco mašako..ostalo(procesor matična RAMi monitor) bi pa bli mal slabši, pisal sem tut o vodnem hlajenju ki ga tut nebi vzel. Tak sem se odloču ker je trenutno DDR3 še drag in precej nerazvit, naslednje leto pa pridejo vn Nehalem procesorji pa nova podnožja in bom takrat nabavu te zadeve na novo stare bom pa prodal al pa bratu en komp vn sestavu. Trenutno tut uporablam 19" monitor ki je čist OK in bo toto leto komot zdržal, pol pa bom kupiu 22 al pa 24. Če bo takrat GTX280 že dost pocen bom šol tut v SLI zato bom kupu mal močnejš napajalnik. Takrat bom nabavu tut vodno hlajenje tak da bo mogoč drug del celo dražji.
No konfiguracijo pa sem takle razmišlal(vsemu je treba še poštnino prštet):                             Čez kako leto pa(cene predvidevam):
NV GTX280                                         500€-600€                                                           -še 1x NV GTX280                           300€               
Q9450 al pa E8500                              220€                                                                    -nek Nehalem                                 300€
P5K3 deluxe                                       120€                                                                    -Ena nova matična                           200€
4GB DDR2 (800 al pa 1066mhz)           100€                                                                    -4GB DDR3 1600mhz                       200€                     
500GB 32mb en diskec                         70€                                                                     -še 1x 500GB disk če bo treba           50€
napajalnik 1000W al pa več                 150€                                                                     -vodno hlajenj                                300€
miška najbrž bom Ikari laser vzel          50€                                                                     -ekran (22" al pa 24")                      200€-300€
slušalke                                               50€                                                                     
tipkovnca                                             30€
ohišje                                                  60€
ROM                                                    30€

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

računalnik bo tak dost dobr zdaj in še dolgo, bom pa dal celo mal več ko sm mislu prvotno ampak bom mel v bistvu sestavlena dva compa
LP!

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Zdaj za ta računalnik ki si ga boš prvo kupil vsekakor raje vzami E8400 je cenovno zelo ugoden in dvomim da bo razlika opazna napram E8500 ki je 77€ dražji. Q9450 se ti začasno ne splača razen če si kak programer oziroma designer. Zgleda da si se zmotil pri plati kajti ta podpira samo DDR3, jaz ti bi vseeno predlagal da vzameš Asus P5Q S775/PCIE/S/R/F/L/F1600. Drugače pa OK wink

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

aja sory za plato smile sm čist pozabu da je ddr3. Se ti zdi ta opcija bolša kot da vzamem že na začetku en uber drag comp ??
Na ebayu sm gledal in pride q9450 cenej ko e8500, ker prvotno sm itq o e8400 al pa 8500 razmišlal. Tak pa je q9450 zej že ful poceni 220$(to je prb 150€+poštnina) tak da... Drugač pa nism programer al dizajner in bom verjetno vzel res dvojedrnega
LP

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Kak hitra je druač ta matična (Asus P5Q S775/PCIE/S/R/F/L/F1600)gledal sem neko PRO verzijo. Zdi se mi da ma vse ka rabim sam še hitrost me mal zanima.

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

zanima mae še kaj misliš o nslednjih matičnih:
-Asus-Matična plošča Asus P5K-E WiFi LGA775 to je DDR2 izvedba
-Asus-Matična plošča Asus P5Q DELUXE S775/PCIE/S/R/F/L/F1600 to mate neko akcijo sm vidu
-Asus-Matična plošča Asus P5K Premium/WiFi-AP LGA775
-Gigabyte-Gigabyte S775 EP35-DS4, DDR2, PCIe, SATA2
-Gigabyte-Gigabyte P35-DS4, S775, DDR2, PCIe, SATAII, FW
-Foxconn-Matična plošča Foxconn MARS S775/PCIE/S/R/F/L/F1333

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Najboljša plata za denar je tista katero sem ti predlagal. Največja razlika med platama je to da P5Q deluxe ima podporo za CF, drugače pa sta to skoraj isti plati. Ostale plate so slabše ker imajo starejše čipovje Intel P35 med tem ko ima P5Q serija Intel P45. Zelo poceni plata z zelo dobrim performence samo X48 plate jo premagajo, katere v špilih dosežejo cca 2 FPS-ja več (odvisno od špila). Tako da za 100€ je to izjemno dobra plata. Pa BTW mislim da je to dober način da sedaj ne kupiš 'bomba' računalnik big_smile ampak počakaš na Nehaleme kajti tam bo performance boost ogromen wink

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Trenutno je najbolj pametno kupiti ploščo iz p5q serije

LP!

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

se dva dni pa pridejo te NVdijke nove, kmi že čakam kak test
LP

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Se spoznate ke na gaming miške. Po velik forumih sem že bral da optika še vedno powna laser. Všeč mi je Steelseries Ikari miška, pa tut G9ka, od razerja pa trenutno sam kak krait, sam je pa bol nižja kategorija... Sidewinder mi ni preveč všeč, oblika je nekot čudna. Ka mislite o tem:
http://www.alternate.at/html/product/de … hData=true
http://www.alternate.at/html/product/de … hData=true
http://www.alternate.at/html/product/de … hData=true
http://www.alternate.at/html/product/de … hData=true

Lahk pa tut ke čist tretjega predlagate. LP

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

js ti to predlagam big_smile
http://www.mimovrste.com/artikel/137004 … mpest-blue
jo bom sam kupil ko bom kupil nov comp

12 (edited by stany 2008-06-16 19:31:25)

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

loleq in mag3 ne kupujta Copperheada! Sem ga mel pa je dobesedno do kurca! Prodal sem ga po 1 tednu! Ce mislis vzemi ali G5 ali pa Razer Lanchesis Banshee (jas si bom kupu tega razerja...cez 2 tedna...:P http://www.mimovrste.com/artikel/225002 … shee-blue)
Drugač pa tut G9 ni slaba...samo malo dražja je, in meni osebno je razer lepši.

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

zakaj pa je tak slab big_smile

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Copperhead je najslabša Razerjeva miška po designu! res da ima isti laser kot G5 vendar je G5 veliko bolj udobna v roki kot Copperhead. Ko boš z Copperheadom igral 30min do 1h te bo bolela roka, medtem ko te pri drugih miškah (večini gaming mišk) nebo. Če že hočeš Razerja kupi ali Razer Lanchesis Banshee ali krait ali katerokoli drugo samo ne Copperheada...ti povem iz lastnih izkušenj. Sej če mi ne verjameš si ga kupi, potem pa idi igrat k prijatelju ki ima G5 ali katerega drugega Razerja in boš videl razliko.

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

stany nebi se ravno srtrinjal s tabo da je copperhead zelo slaba miška, sam sem imel možnost dalj časa jo sprobavat kot tudi G5 katerega imam sedaj že eno leto in lahko rečem, da je zelo vredo in kar se tiče copperheada je pa tako, je čist odvisno kako ti paše na roko, meni je bil čist kul čeprav imam dokaj veliko zapestje, tako da sem se nato odločil za G5 (večja je)...
Ne razumem pa vas kako lahko trdite da je pa krait vredo... saj je vendar zelo podoben copperheadu le da je manjši in ga je prav težko držat kaj šele igrat igre... (my opinion)

Tako da bi vam vsem ki ste bolj naklonjeni logitechu priporočal da kupite miško mx518 ki je sicer optična vendar se pri igranju iger to praktično ne pozna (uteži, ki pa so pri G5 pa niso ravno ne vem kaj, da bi za to morali odšteti toliko več denarja; miški sta skoraj identični)
Pri razerjevih produktih se je pa pokazalo, da je na testih zmagala miška diamondback ki je tudi optična in je njena oblika enaka copperheadu le da se stranski gumbi za moje pojme bolje narejeni...

16 (edited by loleq? 2008-06-17 09:00:31)

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Stany js nism nikjer omenjal da imam namen kupit copperhead, ker na vseh forumih miško ful grajajo. Ful ti pa ne priporočam da kupiš Lachesis, ma ga moj bratranc pa je en drek. Oblika je za posrat poleg tega pa je gromozanski. Pa neke zjebane gumbe ma... Laser pa tut sam marketinška fora toti dpiji. Če nisi profesionalc, med 2000 in 4000dpi sploh ne boš opazu neke razlike, bratranc ma v bistvu na 1600 naštimano, ker je vse kar je več že prehitro. Poleg tega vsi res dobri gamerji igrajo z optičnimi miškami in niskimi dpiji. Pri Kraitu pa je napaka da je tak ko vse Razerjeve miške narejen za obe roki (levo pa desno) in se zato v nobeno povsem ne prilega. Pa mimogrede Stany Lachesis je dražji ko G9. Priporočam optiko najbol pa tako je lolekbolek reku MX518, ker je res miška s tradicijo big_smile. Res pa je da med G5 in MX518 v ceni ni tak vlke razlike ko si ti reku lolekbolek:
http://www.alternate.at/html/product/de … hData=true
http://www.alternate.at/html/productDet … tno=NMZLF1
Ste pogledli ostale linke, kak se vam zdi Microsftov Habu, skup z razerjom so ga nardli, Pa po slikah mi kr ql. Pa Ikari kak se vam zdi:
http://www.alternate.at/html/productDet … tno=NMZT10  ,sam tu ne cene gledat ko so se mnde zmotl, ker pred 14dnevi je bil 40€

LP!

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

OK loleq nisem lih gledal cen ampak vem,da ko sem jaz kupil miško je bil razlika 25-30€ kar pa je že kr nekaj denarja... Ampak vseeno, če kupic al G5 oz. mx518 ne fališ, tako da je odlocitev vasa... Pa tut ful zanimivo je kolk so v Avstriji pa Nemčiji cene mišk (in podobno) cenej ko pa pri nas...:S

18 (edited by stany 2008-06-17 15:44:25)

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

lolekbolek jas nehvalim kraita ker ga še nisem imel, en frend mi e reku da je vredu ker ga ima, zato sem jas to napisu.
Loleq mag3 je reku da si ga kupi, nisem jas reku da si ga hočeš.
Glede cen pa se opravičujem, ker sem G9 gledal tu na sestavi.si (tu imajo malo dražje miške...), Lanchesis pa na mimovrste. Sedaj sem Obe miški pogledal na mimovrste in ni velike razlike.

Sedaj me pa zanima še če si ti tisti loleq ki je igral CoD2 in je bil v clanu NGTKG!?

Aja pa a potem mi bolj priporočate G9 kot Lanchesis?

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

19 (edited by loleq? 2008-06-17 18:15:25)

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Igram CoD2 jap, reku pa sem že da ti Lachesis starsno odsvetujem, G9 pa nevem no. Na tvojem mestu bi rajš vzel Steelseries Ikari, ki je oblikovno ful dobra miška laser pa je tut ok. Trenutno mam pr codu nick Foo$a ti??
LP

20 (edited by stany 2008-06-17 19:48:01)

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

neigram CoD2...CoD4, pač učasih grem CoD2...lahk me pa na xFire dodaš: phoenixcar (nick mam pa Stany)
Pa enkrat sem te že meu na xFireju se mi zdi samo nevem če te še mam...

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Aja pa uzev bom ali Logitech G5 ali G9 ali pa Razer Lanchesis.
Samo če mi Lanchesis odsvetujete, potem ali Logitech G5 ali G9.

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

js ti svetujem G5...je res odlična miška. Mam jo že malo manj ko 1 leto in dela odlično.

Gigabyte P35-DS3, Intel Core2 Quad Q6600,
OCZ technology-OCZ DDR2 3GB, GeForce 8800GT 512MB,
Samsung SyncMaster 226BW "22"

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

tut js sm za G5 al pa MX518, če pa že hočeš se razpalit pa vzam G9. Mogoč bom tut js vzel G5 al pa G9

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

G5 mam js na tem compu, in jo mam že skor leto in pol. Tak da bom pomoje kr G9 vzel, če mi pa nebo pasala bom pa iz tega compa G5 vzel... wink

--->[Asus P5Q PRO]-[CORE 2 QUAD Q9450 watercooled]-[Mushkin DDR2 4GB]-[Sapphire HD5870 Vapor-X 1GB]-[Cooler Master HAF 932 FullTower]-[SteelSeries Siberia "Full-size" Black USB]<---

Re: nakup računalnika za prb. 1200€

Prišla je GTX 280 končno. Evga pa BFG sta že izdali wodno hlajeni kartici sam sat dost dražji. Drugač pa se kartica najbolš odreže pr visokih ločlivosti 24" and up. Pr 1280x1024 jo celo 9800GTX včasih powna.
LP