1 (edited by loleq? 2008-05-30 11:37:51)

Topic: nakup računalnika za prb. 2000€

Kmalu imam namen kupiti naslednjo konfiguracijo: intel q9450, 9900GTX(po tem ko bo izšla) OCZ 4gb ddr3 1600mhz rama, asus p5e3 deluxe, pa eno fajn "hladno" vodno hlajenje. Zanima me če bo za vse to dovolj 900W napajalnik, sploh če nameravam v prihodnosti dodati še en 9900GTX (vodno hlajen seveda). Ja glede konfiguracijo vem da pretiravam ampak hočem pač met comp za dolgo in hočem da mi vsaj ko ga kupim poganja vse igre na full (crysis na very high pa še solidno velik fpsjov). Takle comp bo kompletno z ekranom (22") in ostalimi zadevami stal okoli 2000 €. Ker pa dnar koma praskam skup hočem prišparat na vsakemu delu. Zanima me kakšna je razlika med posodicami za vodo, razen tega da se ena pritrdi na pumpo ? Poleg tega me zanima če bo pumpa ki stane sam 20€ (http://ekwaterblocks.com/shop/product_i … cts_id=210) dovolj močna ???? hladiti nameravam grafično/i kartico/i in procesor. za radiator sem izbral tega:                           
                                                                      http://ekwaterblocks.com/shop/product_i … ucts_id=55

Približno koliko časa po izdu grafične kartice pridejo zanjo namenjeni bloki ?
Poznate kogarkoli ki (če se da v okolici celja ali maribora) ki bi znal računalnik sestaviti (sam si ne upam) in procesor in grafično kartico navit ?
(procesor iz 2.66 na okoli 4.00GHz ali manj, grafično kartico pa bolj za hec smile
Aja ka si mislite o 9900GTX vs radeon 48xx series (predvsem X2) ?

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

2000€?! a si nor? big_smile

smile

3 (edited by Mc Čun 2008-05-29 22:03:23)

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Od ATI-ja 4870X2 ne pride zdaj čez tri tedne vun ampak kasneje. Prvi neuradni rezulati kažejo da je GTX280 (9900GTX) daleč najmočnejša grafa do sedaj. Pa BTW DDR3 rami ti ne bodo sorazmeroma nič koristili vse dokler ne pridejo Intel-ovi Nehalem procesorji z novim podnožjem tako da lahko na RAM-ih krepko prišparaš.

4 (edited by loleq? 2008-05-30 11:20:30)

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

ja sam neke teste sm gledal. pa P5E3 z DDR3 krepko zrula DDR2. DDR2 najvec 160fps, DDR3 najvec 190fps tak da nevem no ?? kero matično ploščo bi mi pa z DDR2 predlagali ???

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

kdaj približno pride ven ati 4870X2 ???? Nekje sem bral da bo zelo poceni ampak ne nevemkak dober ?!?!??!

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

S se mi tak extremno še ne mudi, lahk tut počakam ATIjevo 4xxx serijo, če bo boljša. 9900GTS bo menda kakih 100€ cenjši od GTX, kakšna bo približno razlika v ceni ????

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

OK prvo glede testa čisto možno da z DDR3 dobiš 30FPS-jev več ampak če boš ti špilal špil kateri ti bo laufal na 160FPS mislim da boš zelo težko opazil razliko za 30FPS-jev ker je enostavno prehitro. Poglej špile kateri laufajo naprimer kakšnih 40-60FPSjev tam pa je razlika med DDR3 in DDR2 za kakšnih par FPS-jev. In konec koncev pogledaš cenovno razliko med DDR2 in DDR3 in se pač pol vprašaš če ti je trenutno vredno dati krepko več denarja za DDR3. Glede 4870X2 se pa govori da bi naj prišla julija vun, nekateri pravijo da bo mogoče tudi junija samo mislim da je realni release date julij. Stal pa bo tam nekje 499$ v USA seveda. Zdaj kako pa je z GTS-kami pa nimam pojma nič se ne govori na veliko tako da bo potrebno malo počakati.

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

thx

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

katero matično ploščo z DDR2 pa predlagaš. Fajn bi blo če bi mela celo kake vhode za vodno hlajenje. Kak se ti zdta tele ????:

http://www.alternate.at/html/product/de … hData=true
http://www.alternate.at/html/productDet … tno=GPEA89

Al priporočaš ke čist drugega? Striker Extreme mi je bol všeč sam ma skor enako ceno ko P5E3 Deluxe, ki mislim da je bolša.
Poleg tega kere rame naj te vzamem OCZ (DDR3) sem dobu za 238€ + poštnina. DDR2 so zaj že ful pocen.
Verjetno bom vzel 4GB ker se več ne splača al priporočaš več??? Pa 800 al pa mal navito (1066) MHz ?????

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

S se mi tak extremno še ne mudi, lahk tut počakam ATIjevo 4xxx serijo, če bo boljša. 9900GTS bo menda kakih 100€ cenjši od GTX, kakšna bo približno razlika v ceni ????
hahah tole sm napisal ??
*mislu sm napisat kakšna bo razlika v lastnostih???

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Nisi ti prej omenjal da imaš kasneje namen iti SLI, namreč potem moraš vzeti plato z nForce chipsetom kot naprimer Striker Extreme katero si napisal če pa imaš namen iti v CF pa moraš vzeti plato z intel chipsetom. No če imaš namen iti SLI je med najtaboljšimi platami katere podpirajo DDR2 ta: http://www.alternate.at/html/productDet … tno=GPEAB4 . Če pa imaš namen iti CF potem pa poglej kakšne plate z X38 ali X48 intel chipsetom naprimer http://www.alternate.at/html/product/de … hData=true drugače pa na tej strani imaš lepo pri platah napisano kateri chipset imajo.

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

thx, men se tut zdi kr fajn stran majo kr dobr urejeno pa to. Striker Extreme mi je bol všeč pa tut SLI mi je bol všeč tak da.....

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

kak vlka pa je razlika med Striker II Formula in Striker Extreme???
se splača 40€ vložit zaton da zravn dobiš bv zaslonček pa neke dod bedarije???
kak se ti pa npr. zdi tale   http://www.alternate.at/html/product/de … hData=true

Poleg tega pa za DDR2 rame (4GB) plačaš okol 150€ če so OK tu pa sn najdu DDR3 za 238: http://www.alternate.at/html/productDet … tno=ICIFM9 , pa sploh ne vem ka je narobe z njimi majo ful dobre latence pa 1600MHz pa OCZ so pa so vsej 100€ cenejši od konkurence

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Med Striker II Formula in Striker Extreme je kar razlika, kajti Striker II Formula podpira tudi PCIe-2.0 in novejše CPU-je q9xx in e8xx. Med tem ko Striker Extreme podpira q6xx in e6xx, sicer mislim da če posodobiš BIOS bi morali pomojem tudi novejši CPU-ji delati. Drugače pa gledano na performance pa ni nekakšni velikih razlik.

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

ok thx

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Ram si pogledal?????

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Ja sem prej pozabil omenit da je ta RAM zelo poceni vendar to je za pričakovat vsekakor cene za DDR3 bodo zelo hitro padale. Vendar glede na to da DDR2 PC-8500 4GB stane 120€ pri nas in glede na to da dobiš minimalni boost v performance je mojo priporočilo vsekakor DDR2.

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

ma res se je težko odločt med takimi stvarmi, počal bom še kak mesec dva in če se DDR3 (4GB) spusti pod 200€ kupim
Kdaj so pa ti novi intelovi procesorji napovedani ko bojo DDR3 sprejemali???

Zanima me če bo za vse to dovolj 900W napajalnik, sploh če nameravam v prihodnosti dodati še en 9900GTX (vodno hlajen seveda)

Pa hudo se odločam med 24" in 22" ekranoma ker je 22" sevda velik cenejši in vse sam 24 je pa le 24 pa 1900 x1200 smile

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Glede na to da imaš namen iti SLI in še gor dati vodno hlajenje bo po mojem potrebno malo več W. Intelovi Nehalem procesorji pridejo za normalne uporabnike (dostopne cene) Q3 2009. Sicer boš jih lahko kupil konec tega leta kot strežniške procesorje ampak za astronomske vsote €.

20 (edited by loleq? 2008-05-31 20:03:10)

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

thx
kok W priporočaš bo 1000 dost?? omg trenutno mam 240 pa je vse čist ok ze pa kr na 1000 big_smile

900W sem reku zato ker je med 900 in 1000W v ceni največja razlika 900 dobim za 130€, 1000 pa za 200

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Na vodna hlajenja se spoznas??
kje se še dobijo dobra razn na ekwaterblocs, ker se mi tu zdijo kr draga, bloke bom pa verjetno probal prek ebaya zrihtat. Pa včasih izdajo ene firme grafe ko že majo gor blok da ti ni treba ventilatorja zastonj plačvat, kak je ke s tem ???

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

pa sry res ko ti težm big_smile

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Zdaj težko rečti koliko boš W rabil, za SLI bo po vsej verjetnosti 900W min pol pa nevem koliko W pribljižno rabi vodno hlajenje tako da najboljše da kontaktiraš 51M3K-ja glede vodnega hlajenja, ker mislim da ded obvlada področje. Pa glede kao teženje, boljše vprašati pa nekaj novega spoznati kot pa biti tiho in špekulirati. Pa konec koncev ta forum je bil zato narejen da drug drugemo svetujemo in pomagamo po najboljših močeh big_smile

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

Če boš laufal SLI način in vodno hlajenje, si raje vzami kakšen W več kot pa premalo. Če boš vzel 1000W bo vsekakor dovolj.

<?php echo "MARIO ROPIČ \n"; ?>
cout<<"www.mario-design.info"<<endl;

Re: nakup računalnika za prb. 2000€

thx oba